Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hlavní postavy

Niko Bellic

nikobellic3.jpg

Niko je hlavní protagonista GTA IV. Je přistěhovalec z Balkánu, který přijel do Liberty City kvůli svému bratranci Romanovi, který ho mámil svými pohádkovými maily o Americkém snu, patnácti nadupaných autech, dvou přítelkyních a hromadou peněz. Po příjezdu zjistí, že to vše byla jen bouda a zoufalý pokus záchrany před gangstery a kriminálníky, kteří se snaží zlikvidovat Romana a jeho taxislužbu.

Ovšem Bellic také utíká před svou minulostí a další důvod je vystopování a chycení člověka, který zradil jeho starou vojenskou jednotku. Niko Sloužil v elitních vojenských jednotkách a ovládá několik bojových umění (především KravMaga). Také se účastnil mírových vojenských operací na Balkáně. Velkou část svého života prožil ve třech věznicích.

Roman Bellic

romanbellic33.jpg

 Roman je Nikův bratranec. V Liberty City žije patnáct let. Všeho se sice bojí, ale je optimista, fantasta a lhář, obvykle dává falešné sliby, které nedokáže splnit. Topí se v dluzích a jdou po něm Albánci a později i Rusové. Bydlí a žije v Brokeru, kde vlastní malou upadající taxislužbu. Ze začátku hry je váš jedinný přítel a jedinné spojení s ostatními lidmi.

Little Jacob

littlejacob22.jpg

Jacob, přezdíváný "Little Jacob" je překupník zbraní a dobrý přítel Romana i Nika. Je členem rastafariánskej sekty která při svých obřadech používá marihuanu. Úzce spolupracuje s Nikem, který mu při jeho překupnických akcích zajišťuje ochranu.

Vlad Glebov

vladimirglebov33.jpg  Vlad si připadá jako důležitý muž s velkou mocí. Ve skutečnosti je podřadný ruský kriminálník, který zkouší získat respekt pomocí lichvářství. Zajišťuje v Brokeru ochranu a nabízí půjčky s nehoráznými úroky. Má pod palcem i Romanovu taxislužbu. Narodil se v Rusku, má za to, že je špičkový mezinárodní obchodník. Vlastní bar – Comrades.

Manny Escuela

mannyescuela33.jpg

  Manny je bývalý gangster, změnil se z pouličního výtržníka na ochránce. Dříve nechyběl u žádné sprejreské, hip-hopperské či breakdancové akce. Nyní se snaží očistit a natáčí o sobě dokumentární film.

Dimitri

dimitri3.jpg

  Je jeden z mnoha Evropanů, se kterými se ve hře setkáte. Pracuje pro Faustina a podniká i své vlastní kšefty. Bude se tvářit jako Nikův přítel, ale ve skutečnosti to bude jinak. Sami uvidíte co je zač.

Playboy X

playboy2.jpg

  Playboy X je podnikavec. Vlastní nevěstinec v Algonquinu,. Mezi jeho dobré přátele patří Dwayne Forge se kterým vedl obchod do doby, než byl zatčen a uvězněn.

Dwayne Forge

dwayne_forge.png

Dwayne je dávný přítel Playboye X. Nedávno se dostal z vězení a bojí se, že se Playboy změnil a posunul se, zatímco on sám ztrácel čas. Budete se moci rozhodnout koho z nich necháte žít.